Leasing Konsumencki

Leasing konsumencki to zyskująca na popularności forma finansowania zewnętrznego przeznaczona dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Ten rodzaj leasingu zawierany jest najczęściej na samochody osobowe lub motocykle. Według wielu leasing konsumencki to lepsza forma kredytu. Dlaczego?

Jak działa leasing konsumencki?

Zasady leasingu konsumenckiego nie różnią się od zasad innych form umów leasingowych. Konsument, który pragnie nabyć pojazd, jednak nie ma wystarczającej ilości gotówki, zgłasza się do firmy leasingowej. Firma leasingowa przekazuje konsumentowi prawo do korzystania z pojazdu w zamian za regularne opłacanie rat leasingowych

Dla kogo jest leasing konsumencki?

Ta forma zewnętrznego finansowania jest dla wszystkich, którzy myślą o alternatywie dla kredytu. Leasing konsumencki to przede wszystkim zdecydowanie mniejsza ilość formalności, porównując do kredytu. Aby skorzystać z leasingu konsumenckiego, nie trzeba dokumentować swoich dochodów ani posiadać historii kredytowej.Leasing konsumencki jest zdecydowanie bardziej przystępny dla wszystkich freelancerów oraz osób, które nie spełniają często wyśrubowanych wymagań banków przy przydzielaniu kredytu. Master Leasing wedle nowych przepisów wymaga od osób zainteresowanych zawarciem umowy leasingowej wyłącznie dwóch dokumentów tożsamości i zaświadczenia o zarobkach. Porównując to z papierologią, którą determinuje podpisywanie umów kredytowych, leasing konsumencki oferuje zdecydowanie prostszy i przyjemniejszy proces formalno-decyzyjny.

Kto jest właścicielem przedmiotu umowy leasingowej?

Konsument podpisujący umowę leasingową może korzystać z przedmiotu leasingu. W zamian musi dokonywać regularnych wpłat ustalonych wedle harmonogramu ustalanego przy zawieraniu umowy. Podczas trwania umowy właścicielem pojazdu jest firma leasingowa. Po zakończeniu spłaty pojazdu istnieje możliwość jego wykupu po cenie rynkowej pomniejszonej o uregulowane wpłaty na rzecz leasingodawcy. Wykup nie jest jednak obligatoryjny.

ZALETY LEASINGU KONSUMENCKIEGO

Leasing konsumencki jest łatwiej dostępny niż kredyt bankowyDzięki temu, na tę formę zewnętrznego finansowania pojazdów może pozwolić sobie zdecydowanie większa grupa konsumentów. Łatwiejszy dostęp do leasingu konsumenckiego oraz maksymalnie uproszczone procedury czynią z niego świetny sposób na finansowanie samochodu, czy motocykla.

Firma leasingowa jest właścicielem przedmiotu umowy

Dzięki temu, że prawnym właścicielem pojazdu pozostaje leasingodawca, konsument nie musi martwić się o wiele formalności związanych z utrzymaniem pojazdu. Leasingobiorcy odchodzi konieczność rejestracji pojazdu, czy poszukiwanie atrakcyjnych form ubezpieczenia pojazdu.Leasing konsumencki na różnorodne pojazdy nowe i używane

Master Leasing jako firma leasingowa daje konsumentom dużą swobodę przy zawieraniu umów leasingowych. U nas bez problemu weźmiesz w leasing zarówno nowe, jak i używane pojazdy. Co więcej, nie ograniczamy się wyłącznie do samochodów osobowych lub motocykli. U nas możesz podpisać umowę leasingową na quady, gokarty, czy inne pojazdy.

Możliwość regularnego wymieniania pojazdu na nowszy

Po skończeniu trwania umowy, leasingobiorca może automatycznie zawrzeć kolejną umowę leasingową (lub przedłużyć dotychczasową) na nowszy pojazd. Brak konieczności wykupu pojazdu po końcu trwania umowy leasingowej stwarza świetne perspektywy dla konsumenta.

Leasing konsumencki jest tańszy niż kredyt

W ogólnym rozrachunku biorąc pod uwagę łączne koszta finansowania pojazdów, warunki umów leasingowych są lepsze, niż kredytów. Wobec współpracy Master Leasing z dostawcami i uzyskiwaniu atrakcyjnych cen na pojazdy, raty leasingowe mogą być naliczane od niższej wartości pojazdu.

Leasing konsumencki to kompleksowa umowa

Rynek determinuje konieczność pełnego ubezpieczania pojazdów branych w leasing. Poza OC, niezbędne będzie wykupienie również AC i ubezpieczenia NWW. Jednak jako lider w branży Master Leasing oferuje atrakcyjne ubezpieczenia u wielu ubezpieczycieli. Z nami pełne ubezpieczenie pojazdu nie nadszarpnie Twojej kieszeni.

Zdecydowany na leasing konsumencki? Skontaktuj się z nami!

Master Leasing to wiodąca firma leasingowa, która ma na swoim kącie setki zadowolonych klientów. Skutecznie doradzamy, pomagamy i wspieramy naszych klientów. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i dopasujemy optymalną umowę leasingową dla Twojego przedsiębiorstwa. Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś!

Chcesz się dowiedzieć więcej

Dowiedz się więcej na temat leasingu, sprawdź pozostałe opcje. Leasing Operacyjny, Finansowy lub Zwrotny

Zamów bezpłatną rozmowę ze specjalistą!

Kiedy mamy się z Tobą kontaktować?

DLACZEGO MY?

30 Firm - Gwarancja Najlepszej Oferty

zamów rozmowę