Czym jest leasing nieruchomości?

Leasing nieruchomości jest relatywnie dość nowym zjawiskiem w naszej rzeczywistości gospodarczej. Leasing polega na przekazaniu prawa do użytkowania z danego dobra, w zamian za uiszczane opłaty. Firma leasingowa zakupuje wskazaną nieruchomość i przekazuje ją klientowi w użytkowanie. Umowa leasingowa jest całkiem podobna w swojej strukturze do umowy najmu, aczkolwiek zawarte jest niej dodatkowo prawo do nabycia nieruchomości umowy, po początkowo zdefiniowanej wartości po zakończeniu się umowy leasingowej. Umowy leasingu nieruchomości zazwyczaj podpisywane są na dość długie okresy czasu – nawet do kilkunastu lat.
W leasingu nieruchomości przedmiotem kontraktów są
wszelkiego rodzaju nieruchomości: hale produkcyjne, budynki biurowe, budynki przeznaczona pod wynajem, magazyny bądź też nawet i galerie handlowe. Firmy leasingowe finansują kupno albo refinansują koszt zakupu czy stworzenia istniejącej już nieruchomości. Dzięki temu klient ma możliwość wejścia w posiadanie wymarzonej nieruchomości bez konieczności ogromnego obciążenia finansowego i z dużą korzyścią podatkową.

Warunki leasingu nieruchomości

  • Okres leasingu od 18 do 60 miesięcy
  • Minimalna wartość nieruchomości od 2,000,000zł
  • Wpłata początkowa ustalana indywidualnie
  • Raty równe, degresywne, sezonowe
  • Korzystne warunki ubezpieczeniowe

Dlaczego warto wybrać
leasing w naszej firmie?

sprawdź korzyści

Oferta ubezpieczenia

Ze względu na współpracę z tak wieloma bankami i podmiotami finansującymi nieruchomości, posiadamy bogatą ofertę ubezpieczeniową dla Twoich produktów leasingowych. Skorzystaj z pomocy przy wyborze ubezpieczenia, pamiętając, że jego koszt można włączyć w całkowity koszt leasingu i miesięczną ratę leasingową.
Zapewniamy kompleksową obsługę ubezpieczeniową dla Naszych Klientów!

Poznaj ofertę ubezpieczeń

Szukasz najlepszej oferty leasingu?

Napisz do Nas, chętnie znajdziemy ją razem!


Dlaczego my?

22 firmy leasingowe to gwarancja najlepszej oferty!

Poznaj szczegóły