Leasing samochodów osobowych i dostawczych

Leasing to jedna z popularniejszych ostatnimi czasy form finansowania zewnętrznego środków trwałych dla firm. Jest popularny zwłaszcza wśród nowo powstałych przedsiębiorstw i młodych przedsiębiorców, którzy cenią sobie elastyczne warunki, możliwość korzystania z przedmiotu leasingowanego od samego początku jego finansowania, a także późniejszy ewentualny wykup pojazdu lub innego środka trwałego.
Leasing głównie rozpowszechnił się w motoryzacji, przy budowaniu floty pojazdów w firmie. Przykładowo leasing samochodów osobowych i dostawczych do tej pory cieszy się największą popularnością. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli leasingować sprzętu biurowego, czy nieruchomości – obecnie leasingodawcy dają nam naprawdę spore możliwości.

Warunki, jakie należy spełnić, ubiegając się o leasing, są wielokrotnie niższe od tych, które wymaga od nas kredytodawca lub najemca – w przypadku wyboru metody wynajmu długoterminowego. Często te dwie pozostałe formy finansowania zewnętrznego są poza zasięgiem młodych przedsiębiorców.

Zachęcamy do spojrzenia na naszą ofertę leasingu samochodów osobowych i dostawczych, która bezpośrednio przedstawia warunki oraz przedmioty leasingu. Nasza firma to lider w branży leasingu. Dzięki dużemu doświadczeniu i znajomości rynku doskonale znamy potrzeby naszych klientów.

Proces leasingowy

Znajdź produkt

Kto inny niż Ty sam, będzie wiedział lepiej czego dokładnie potrzebujesz w swojej firmie? Sam znajdź odpowiednie urządzenie lub auto.

Zadzwoń do Nas

Już wybrałeś? To teraz czas na znalezienie finansowania. Kontakt z Nami pozwoli uzyskać przegląd ofert z 22 firm leasingowych i najniższą ratę.

Ustal warunki

Sposobów konfiguracji leasingu jest bardzo wiele. Wybierzemy najkorzystniejszą dla Ciebie opcję wpłaty własnej i wykupu końcowego, pomożemy zyskać na podatku

Finalizacja

Złożenie wniosku i uzyskanie finansowania to poza podpisaniem umowy, ostatnie formalności. Wykonamy je za Ciebie, a Ty będziesz mógł się cieszyć nowym sprzętem już następnego dnia

Warunki Leasingu

Warunki, jakie należy spełnić, ubiegając się o leasing, są wielokrotnie niższe od tych, które wymaga od nas kredytodawca lub najemca – w przypadku wyboru metody wynajmu długoterminowego. Często te dwie pozostałe formy finansowania zewnętrznego są poza zasięgiem młodych przedsiębiorców.

 

Leasing od pierwszego dnia prowadzonej działalności gospodarczej

Wpłaty początkowe już od 0% wartości przedmiotu

Okres leasingu do 84 m-cy

Nieograniczona wartość przedmiotu

Minimum formalności – Szybka decyzja w 24 h.

Raty równe, degresywne, sezonowe – Możliwość negocjacji indywidualnych warunków

Przedmioty leasingu

Korzyści z leasingu

• Większa płynność finansowa firmy
• Niższe podatki
• Proste i szybkie procedury
• Wygodna karta paliwowa
• Szybka, kompleksowa i profesjonalna obsługa
• Przejrzyste warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t
• Harmonogram spłat rat leasingowych dopasowany do potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa

Napisz do Nas!

Najczęściej zadawane pytania

Umowa sprzedaży jest oddzielną transakcją w stosunku do umowy leasingu, oznacza to, że odliczenie VAT-u nie zależy od wysokości VAT-u odliczanego od okresowych opłat leasingowych (OOL) i innych opłat leasingowych. Jeśli przedmiotem leasingu jest samochód, który w świetle nowych przepisów podatkowych lub dokumentów przeznaczony „tylko” do działalności gospodarczej można odliczyć 100% wysokości podatku. W używaniu samochodu do celów mieszanych, tj. prywatnych i do działalności, to ograniczenie występuje do 50%.

Umowa wygasa ostatniego dnia miesiąca, na który przypada płatność ostatniej okresowej opłaty leasingowej .

Korzystający może zrezygnować z ubezpieczenia i wykupić przedmiot leasingu przed końcem polisy, jednakże tylko wtedy, gdy upłynął minimalny okres trwania umowy zgodny z przepisami prawa a wynikający z wysokości amortyzacji. – Po upłynięciu tego czasu Korzystający może wykupić przedmiot leasingu wcześniej, tj. kilka lub kilkanaście dni przed terminowym zakończeniem umowy. – Jeśli nie zostanie spełniony ten warunek Korzystający może wystąpić o zgodę na ubezpieczenie w zakresie indywidualnym. Konsekwencją tego jest dodatkowa opłata administracyjna. Zgoda taka polega na zaakceptowaniu warunków polisy Korzystającego przez Firmę Leasingową oraz dostarczenie potwierdzenia zapłaty składki przez Korzystającego.

Leasing operacyjny nie jest wliczany do wartości aktywów bilansowych, co wpływa na polepszenie wskaźnika ROA (return on assets – stosunek zysku do aktywów) – suma aktywów nie ulega zmianie przy jednoczesnym wzroście zysku. Leasing operacyjny nie jest uwidoczniony jako zobowiązanie w bilansie korzystającego (leasingobiorcy). Przedmiot leasingu nie pogarsza więc stosunku zadłużenia do kapitału własnego, ponieważ nie powiększa zadłużenia korzystającego.

Właścicielem przedmiotu leasingu przez cały okres trwania umowy jest zawsze Finansujący. Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego Korzystający ma prawo nabycia przedmiotu za atrakcyjną cenę równą wartości końcowej.