Aby wziąć samochód w leasing nie trzeba wykazywać ogromnych zysków w firmie czy mieć długiej i koniecznie pozytywnej historii kredytowej. Potencjalnym leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca, nawet, jeśli jego biznes chwilowo wykazuje straty. Umowy leasingowe nie zawierają ukrytych kruczków prawnych, a transakcje nie zmieniają zdolności kredytowej jednostek czy firm.

Dlaczego leasing jest tak popularny?

Branża leasingowa to coraz potężniejszy inwestor na arenie finansowania zewnętrznego na terenie Polski. Według danych Związku Polskiego Leasingu z ostatnich lat branża leasingowa sfinansowała inwestycje warte:

  • prawie 43 miliardy złotych w 2014 roku,
  • niemal 50 miliardów złotych w 2015 roku (wzrost o 16,3% w porównaniu z poprzednim rokiem),
  • ponad 58 miliardów złotych (swoisty rekord).

W czym tkwi tajemnica jej imponującego sukcesu? Ten kluczowy rodzaj zewnętrznego finansowania aktywów dla przedsiębiorstw wprost napędza rozwój gospodarczy Polski. Zdecydowanie łatwiej jest podpisać umowę leasingową niż dostać kredyt bankowy, dodatkowy maksymalnie skomplikowany długim okresem decyzyjnym i naszpikowany formalnościami. Nie ma tu potrzeby angażowania własnych środków finansowych, zwłaszcza w leasingu samochodów bez czynszu inicjalnego. Koszt regularnie spłacanych rat zalicza się w poczet kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, co jest dla firm niezwykle korzystne, gdyż obniża koszty ich prowadzenia. Nie ma także obowiązku wykupu przedmiotu umowy – gdy dobiegnie ona końca warto się zatem zdecydować na podpisanie kolejnej i wzięcie w użytkowanie następnego pojazdu, nowego bądź używanego.

Samochód w leasing bez wkładu własnego– czy to możliwe?

Wpłata własna to wniesiony na etapie podpisywania umowy z leasingodawcą wkład własny, zwany także czynszem inicjalnym. Jest nieodłącznym elementem transakcji, a jego wysokość minimalna waha się zazwyczaj pomiędzy 1 a 45% wartości przedmiotu umowy. Uzależniona jest on tego, jaki rodzaj sprzętu bądź nieruchomości otrzymuje się w użytkowanie, w jakim stanie oraz wieku jest dana maszyna. Dopasowuje się go indywidualnie do potrzeb oraz środków finansowych klienta w sposób umożliwiający mu skorzystanie z optymalizacji podatkowej.

Oto przykładowe wartości wkładu własnego dla różnego rodzaju środków trwałych:

Zakup samochodu osobowego bądź dostawczego o wadze poniżej 3,5 tony może być związany z wpłatą początkową nawet w wysokości 0% wartości przedmiotu umowy leasingowej. Tak preferencyjne i dodatkowo bardzo przejrzyste warunki bez problemu uzyskuje przedsiębiorca już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Okres leasingu da się negocjować, wydłużając go aż do 84 miesięcy, a comiesięczne raty mogą mieć równą wysokość, maleć bądź też wzrastać w sezonie, zależnie od możliwości ekonomicznych leasingobiorcy.

 

zamów rozmowę