Sprzęt medyczny, który firma bierze w leasing, wybiera się samodzielnie, według potrzeb i upodobań. Można samemu dopasować wyposażenie gabinetów lekarzy wszystkich specjalizacji oraz weterynaryjne. Branża medyczna i kosmetyczna coraz chętniej korzystają z preferencyjnych warunków, jakie szczodrze oferują im leasingodawcy.

Na jakich warunkach bierze się leasing sprzętu medyczego

Sprzęt medyczny można wziąć w leasing na indywidualnych warunkach, bardzo wygodnych dla każdego leasingobiorcy. Umowę podpisuje się na komfortowy okres nawet 60 miesięcy. Raty leasingowe dopasowuje się do możliwości przedsiębiorcy według jego potrzeb. Można wybierać spośród rat stałych, degresywnych lub, co ciekawe, sezonowych. Istnieje także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na każdy element sprzętu medycznego. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, jeśli osoba prowadząca firmę zdecyduje się na jego wykupienie już po zakończeniu spłacania rat.

Tego rodzaju leasing udzielany jest nawet już w dniu założenia działalności gospodarczej, co jest niezwykle innowacyjną procedurą, umożliwiającą młodym spółkom energiczne wkroczenie na branżowy rynek. Decyzja zapada błyskawicznie przy jednoczesnym minimum formalności. Opłata wstępna wynosi nawet jedynie 1% całości inwestycji, co jest szczególnie korzystną na rynku stawką.

Co może być przedmiotem leasingu sprzętu medycznego

Najczęstszy przedmiot leasingu sprzętu medycznego na świecie to:

  • urządzenia diagnostyczne,
  • sprzęt laboratoryjny oraz mierniczy,
  • szczegółowe elementy wyposażenia gabinetów lekarzy różnych specjalności, a także weterynaryjne,
  • wyposażenie przychodni, ośrodków zdrowia, szpitali,
  • wyposażenie aptek.

Powszechnie finansowany jest sprzęt i urządzenia stosowane w medycynie ogólnej, chirurgii, farmacji, kosmetologii, aparaty pomiarowe, sprzęt optyczny, okulistyczny, protetyczny, unity stomatologiczne. Wyposażenie gabinetów oraz sprzęt nie muszą być zupełnie nowe. Leasing obejmuje również modele demonstracyjne oraz rekondycjonowane, ale koniecznie z pełną gwarancją. W leasing bierze się ponadto wyposażenie, takie jak sprzęt IT oraz meble, a także nowe i używane samochody osobowe i dostawcze.

Dlaczego leasing sprzętu medycznego się opłaca

Przez cały okres trwania umowy leasingowej najemca sprzętu medycznego ma zapewnione doradztwo, opiekę specjalistów i działu technicznego oraz dostęp do ich fachowej wiedzy. Swoją inwestycję w środki trwałe, niepodnoszące wartości firmy i niezmieniające jego historii kredytowej, może on dodatkowo zabezpieczyć, wykupując ubezpieczenie. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu z jakiegoś powodu (np. zwarcia instalacji w wyniku uderzenia pioruna w trakcie burzy) nie zostanie on wówczas obciążony żadnymi kosztami, a własność leasingodawcy bezzwłocznie zastąpiona innym modelem i naprawiona. Dzięki leasingowi sprzętu medycznego nawet przejściowe problemy przedsiębiorstwa z płynnością finansową nie stanowią przeszkody podczas inwestowania w dobrze zapowiadającą się przyszłość firmy.

 

zamów rozmowę